ШТО СЕ ДА НАПРАВИМЕ ЗА УБАВО И СВЕЖО ЛИЦЕ? Tips & Tricks

ШТО СЕ ДА НАПРАВИМЕ ЗА УБАВО И СВЕЖО ЛИЦЕ? Tips & Tricks

Да изгледате убаво е една од најважните работи на сите жени. Првата работа која сите ја гледаат на женското тело е лицето. Еве неколку совети како да имате здраво и свежо лице секој ден. Секојдневна рутина на чистење Првата работа… Continue Reading

Share this Story

11 ПРИЧИНИ ЗОШТО ДА ПИЕТЕ ЗЕЛЕН ЧАЈ

11 ПРИЧИНИ ЗОШТО ДА ПИЕТЕ ЗЕЛЕН ЧАЈ

1. Вкусен, здрав и одличен за детоксикација на телото 2. Одличен извор на антиоксиданси 3. Ги согорува мастите и ви овозможува да имате повеќе енергија за вежбање. 4. Го продолжува животот. 5. Го намалува стресот и ја зголемува мозочната активност.… Continue Reading

Share this Story

ШТО СЕ ДОДАТОЦИ НА ИСХРАНА (СУПЛЕМЕНТИ), КОГА И КОЛКУ НИ СЕ ПОТРЕБНИ?

ШТО СЕ ДОДАТОЦИ НА ИСХРАНА (СУПЛЕМЕНТИ), КОГА И КОЛКУ НИ СЕ ПОТРЕБНИ?

Што се додатоци во исхрана, кој може да ги користи и зошто, кога се почнува со користење, како дејствуваат, дали се тие се безбедни, се прашања кои многу потенцијални корисници си ги поставуваат во решавањето на дилемата за лекување на… Continue Reading

Share this Story

ДЕБЕЛИНАТА И ПРЕКУМЕРНАТА ТЕЖИНА

ДЕБЕЛИНАТА И ПРЕКУМЕРНАТА ТЕЖИНА

Дебелината е најстарата и се уште е една од најчестите метаболички нарушувања кај луѓето. Тоа е болест и се поголем здравствен проблем на модерниот човек кој се дефинира како зголемување на телесната тежина во однос на идеалната, а резултатот е… Continue Reading

Share this Story

Есенско смути со тиква

Есенско смути со тиква

Состојки : 20 gr slc meal replacement ванила 100 мл. полумасно млеко (1,5%) 3/4 шолја варена тиква 1 средна банана малку цимет Тиквата или „кралица на есента” е позната како симбол за долговечност. Тиквата има високо ниво на антиоксиданси и… Continue Reading

Share this Story