Од стомакот ќе остане само плочки: Рецепт за коj полуде светот!

Од стомакот ќе остане само плочки: Рецепт за коj полуде светот!

Петар Карвел на YouTube објави рецепт каде се подготвува фантастичен пијалок за губење на тежината, по кој сите полуделе!
Станува збор за рецептот што произлезе од познатиот британски хомеопат и не е чудо што за кратко време поседува речиси два милиони гледаност!
Всушност, ако не сте и некој голем обожавател на зеленчук, овошните сокови се одличен начин за да внесете доволно хранливи материи во вашиот организам. Но, ако и покрај тоа ги комбинирате вистинските намирници, можете да добиете моќна напивка со која се топат мастите од стомакот и го чистат телото од отрови! Затоа, побрзајте во набавка потребните намирници и подгответе го следниов пијалок:

Состојки:
1 големo цвекло,
2-3 свеж морков,
4-5 стапчиња целер,
1 грст свеж спанаќ,
1 јаболко,
1 свежa краставицa,
2 рдокви,
1 корен од свеж ѓумбир (1 см) и
1 лимон.

Share this Story

Related Posts