Викенд диета – Изгубете 2 килограми за време на викендот!

Викенд диета – Изгубете 2 килограми за време на викендот!

Ако си мачите мака со 2-3 килограми вишок, викенд диетата е вистинското нешто за вас. За време на викендот, кога сте послободни, можете да обрнете внимание на тоа што јадете и на тој начин да го израмните стомакот и да симнете 2-3 килограми.

Диетата почнува во сабота наутро и завршува во недела навечер. Девојките обично ја користат пред некој важен настан во нивниот живот, кога сакаат сите да ја забележат нивната витка става и рамен стомак.

Сабота:

Појадок: Нискокалоричен шејк со млеко или јогурт (со ниско ниво на масленост) и додадете му свежо сезонско овошје.(зa подобар ефект може да го пробате SLC Meal Replacement -заменскиот оброк)
Ручек: Варена риба со лимонов сок и маслиново масло и зелена салата со истите додатоци.
Вечера: Нискокалоричен јогурт и варени тиквички, но може и друг варен зеленчук.

Недела:

Појадок: 1 шолја зелен чај(зa подобар ефект може да го пробате Slim Line Tea), без шеќер, 1 интегрален двопек, 1 парченце прашка шунка.
Ручек: Варена боранија зачинета со лук и сок од лимон.
Ужина: 250 грама сезонско овошје
Вечера: 1 интегрален двопек, зелена салата, 1 зелен чај без шеќер.

Викенд диетата го прочистува организмот за 2 дена. Со ваква детоксикација ќе извадите многу наталожени штетни материи од вашиот организам и ќе симнете 2-3 килограми.

Share this Story

Related Posts