Сите се луди за чудесната црна маска за митесерии!!

Кажете ЗБОГУМ на досадните црнки! Црната маска за митесерии е апсолутен хит и тренд за нега на кожа па затоа сакаат да ја пробаат и девојките и момците.
Зошто мора да ја пробате црната маска? ) SLC PureSkin #црната #маска за лице е богата со минерали и растителни екстракти. Таа пенетрира длабоко во порите од вашата кожа и безбедно и видливо ги отстранува наталожените црнки околу Т- зоната.

Создава:

– уникатен пилинг ефект за детоксикација, пречистување и осветлување на кожата.
– Ги апсорбира нечистотиите и темелно ги чисти и намалува порите,
– Ги чисти и отстранува митисерите, акните и вишокот масленост на површината на кожата.
– Подеднакво добро се бори со црнките и лојните жлезди.

– Совршено тонизира, хидратира, ја затегнува кожата и ја прави мека и сјајна.

04

Picture 1 of 3

Како да ја користите?
На претходно убаво исчистено лице се нанесува од маската во слој од 1 мл. Избегнувајте ги само деловите околу очите и устата и оставете да делува 20 – 25 минути. Во овој период состојките од маската продираат длабоко во кожата и дејствуваат. Сувата маска одлепете ја од рабовите кон средината на лицето. Доколку има остатоци отстранете ги со млака вода а потоа исушете го лицето со мека крпа. По потреба, може да се користи 2 -3 пати неделно.

Долготрајно ако сакате да обезбедите поголема нега, хидратација и двоен ефект на кожата, тогаш пробајте го SLC PureSkin Set – сет за целосен третман на кожа склона кон акни, црнки, маснотии и нечистотија кој се состои од маска, тоник и тонер.

slc - PURE SKIN set

Picture 1 of 1

За производите и нивното дејство погледнете повеќе на линкот: http://shop.slimline-club.com/index.php?route=product/product&path=86&product_id=195

Share this Story

Related Posts