Зошто комбинација на овие производи Slim Line Tea, Slimline Acai Berry и SLC PureSkin Multi peptide Mask доведува до посјајна кожа и помалку килограми?

Зошто комбинација на овие производи Slim Line Tea, Slimline Acai Berry и SLC PureSkin Multi peptide Mask доведува до посјајна кожа и помалку килограми?

Процесот на слабеење доведува до настанување на многу промени во организмот.
За да почнат масните наслаги да се топат, вишокот вода да се исфрли и за да се забрза метаболизмот, потребно е целиот организам да се доведе до една стартна позиција која тој секако одбива да ја постигне. Тоа претставува вонредна состојба за функцијата на целиот организам и нормално е да се бунтува.
За да почнете да слабеете потребно е да донесете ОДЛУКА и да почнете со промена на дотогашните навики во нови животни навики. Значи треба да го намалите внесот на калориите, обемот на оброците, да пиете повеќе вода и секако паралелно треба да имате физичка активност која ќе го доведе внесот на калории во дефицит.

Улогата на нашите производи во тој процес е секундарна, но без нив е дупло потешко да ги промените навиките. Капсулите, чајот, шејкот и кафето се клучот заради кој целата машина, нашиот организам почнува да работи во насока на промена на тие навики. Се користат периодично што значи дека за три месеци вие треба и ментално и физички да се промените во однос на вашите навики. И секако за 3 месеци ќе постигнете резултати заради кои ќе стекнете повеќе ентузијазам и желба и самодоверба да останете на истата насока и понатаму односно, да ги мерите вашите оброци, да се контролирате за да остане ефектот долготраен.
Кобинацијата на Акаи капсулите и чајот ќе ви помогне дополнително да постигнете и детоксификација и исфрлање на токсините од крвта и органите, и заради тоа долгорочно да го забрзате метаболизмот. Комбинацијата на овие два производа Slim Line Tea и Slimline Acai Berry ќе ви овозможи и промена во функцијата на најголемиот орган, а тоа е вашата кожа. Пoкрај тоа што настанува прочистување на кoжата се постигнува подобар сјај. На целиот тој ефект што се постигнува со комбинација на овие два производа ја додадовме и Мулипептидната маска како подарок и поголем ефект.

Многу жени кога започнуваат да слабеат го губат сјајот на кожата, за да ги решите овие проблеми ние го создадовме SLC Beauty Kit пакетот кои се состои од овие производи.

1.Slim Line Tea e посебен и единствен производ кој е специјално дизајниран да делува на поткожните масти.
Активните состојки на овој производ :
•ги елиминираат акумулираните масни наслаги и токсини
•ја намалуваат подуеноста
•го промовираат намалувањето на телесна тежина
•ја нормализираат прекумерната масна ескреција на кожата

2.Slimline Acai Berry капсули ќе ви помогнат да ја постигнете посакувата трансформација и да имате сјајна кожа.
Активните состојки на овој производ придонесуваат во:
•одржување или постигнување на нормална телесна тежина
•согорување на мастите и регулирање на метаболизмот на масти
•намалување на апетитот
•обезбедување на хранливи материи за секоја клетка во човечкиот организам
•регулирање на крвен притисок
•овозможување на добар и квалитетен сон
•детоксикација на телото
•зајакнување на имунолошкиот систем
•подобрување на меморија и концентрација
•зачувувањето на здрава кожа и спречување на нејзиното старење
•намалување на цревниот транзит

3. SLC PureSkin® Multi peptide Mask е револуционерна антиеиџ маска за нега на лице која содржи мултипептиди и Hydrolyzed Sclerotium Gum, комбинирани со мигдалична киселина и растворлив Е витамин.
Предности:
•Значајно ја измазнува површината на кожата
•Визуелно ги намалува брчките на лицето
•Ја обновува и ја враќа младалачката виталност на кожата
•Го ревитализира природниот сјај на кожата
•Помага да се регенерира ткивото на клетките

Како се користи?
Користете една вреќичка Slim Line Tea дневно. Една вреќичка се става во топла вода (не повеќе од 100°C), треба да отстои 3-5 минути, а потоа се конзумира на вообичаен начин. Конзумирајте една капсула Slimline Acai Berry дневно со 350-500 мл вода по нискокалоричен појадок. SLC PureSkin® Multi peptide Mask се користи еднаш неделно. Нанесете ја маската и опуштете се 15-20 минути со маската на лицето, а потоа отстранете ја.

Но тоа не се!
Оваа недела SLC Beauty Kit можете да го набавите на акција по екстра поволна цена! За да дознате повеќе кликнете ТУКА!

Share this Story

Related Posts