Внимавате на исхрана, а сепак не слебеете? Еве и зошто…

Внимавате на исхрана, а сепак не слебеете? Еве и зошто…

За да почнете да слабеете, прво потребно е да донесете ОДЛУКА и да почнете со промена на дотогашните навики во нови животни навики.
Но, доколку сте пробале се и сешто, а не сте се ослободиле од вишокот на килограми, бидете сигурни дека вашето тело е преполно со отрови. Постојано сте уморни и без енергија? Имате вишок на килограми, проблеми со кожата? Внимавате на исхрана, а сепак не слабеете? Сите овие симптоми се показатели дека во вашето тело се насобрани отрови кои можат да доведат до сериозни здравствени проблеми. Затоа е многу важно да не ги игнорирате и да реагирате веднаш. Детоксикација ќе ви помогне да се ослободите од токсините и да ги намалите килограмите. Процесот на слабеење доведува до настанување на многу промени во организмот. Затоа за да слабеете здраво, прво e потребнo да направите детоксикација. Наместо да го мачите вашиот организам со строги диети, ви предлагаме здрав и едноставен начин на детоксикација и слабеење.

Комбинацијата на овие производи ќе ви момогне да направите целосна детоксикација на вашето тело и таргетирано да слабеете.

SLC Detox Tea (Детокс чај) е најдобриот сојузник кој може да ви помогне да направите целосна детоксикација на телото и да го намалите вишокот килограми. Тој може да се комбинира со сите капсули за слабеење и е одличен за чистење на организмот од токсини и штетни материи.
• Го прочистува организмот од масти и маснотии, ги уништува масните центри и да ја блокира апсорпцијата на мастите.
• Го елиминира поткожното масно ткиво и ја намалува опструкцијата на лимфниот проток и го нормализира прекумерното лачење на себумот.
• Ги измазнува цревата, ја релаксира утробата и го чисти системот на цревата.
• Содржи различни хранливи материи, витамини и минерали со што ја прави вашата кожа цврста, мазна и нежна.

SLC Meal Replacement е заменски оброк, кој не само што ќе ви помогне да ја намалите или одржите витката фигура, туку и да ја зголемите потрошувачката на енергија повеќе од со било која друга рестриктивна диета. Шејкот е достапен во три вкуса : јагода, ванила и чоколадо и се подговува во различни комбинации со разни овошја, јатки, зачини и разни видови млека. Овој оброк има низок гликемиски индекс и го регулира нивото на шеќер во крвта, со што се губи чувството на глад, дава ситост и намален апетит, а исто така го штити имунолошкиот систем поради присуството на неопходни микро и макро хранливи материи кои се неопходни за нормално дневно функционирање на телото.

Slim Line Coffee – Специјално дизајнирано кафе кое допринесува за:
·Намалување на телесната тежина
·Намалување на апетитот
·Зголемување на будноста и вниманието
·Забрзување на метаболизмот
·Ја зголемува енергијата
·Ја зголемува оксидацијата на мастите

Во овој пакет добивате и Водич за здраво слабеење кој содржи План за исхрана, вежби и рецепти.

ВО ПАКЕТ овие производи чинат 1750 ден.
Поединечно чинат 2550 ден.
ЗАШТЕДЕТЕ 800 ДЕН.

За да дознаете повеќе за Detox 2 пакет, кликнете ТУКА!

Share this Story

Related Posts