Здрави Рецепти

Брз нискокалоричен пијалок со шејк од ванила и нескафе

Брз нискокалоричен пијалок со шејк од ванила и нескафе

Како се замислувате себеси во новата сезона? Можеби полесни, поздрави и поубави. Пред да направите било каков нездрав избор на храна размислете ги следните нешта: - Не ви одговара вашата облека - Се чувствувате исцрпено - Вашата кожа нема сјај… Continue Reading

Чоколаден Мус – Хранлив заменски оброк со SLC Meal Replacement од чоколадо

Чоколаден Мус – Хранлив заменски оброк со SLC Meal Replacement од чоколадо

Колку за вас значи поимот квалитетна храна? Избирањето на состојките кои ги внесуваме во нашиот организам отсекогаш било важно. За да може телото да функционира нормално и да троши енергија, од негде треба и да ја внеси. Бидејќи здравата, природна… Continue Reading

Есенско смути со тиква

Есенско смути со тиква

Состојки : 20 gr slc meal replacement ванила 100 мл. полумасно млеко (1,5%) 3/4 шолја варена тиква 1 средна банана малку цимет Тиквата или „кралица на есента” е позната како симбол за долговечност. Тиквата има високо ниво на антиоксиданси и… Continue Reading

Со овој напиток кажете му збогум на салото на стомакот, се подготвува за само 2 минути

Со овој напиток кажете му збогум на салото на стомакот, се подготвува за само 2 минути

Одговорот се крие во напиток кој може да го напрвите дома и кој треба да се пие како замена за појадок. Главната причина за настанување на масното ткиво околу стомакот е таканаречениот синдром на мрзливи црева. Тој го успорува процесот… Continue Reading

Подгответе се навреме за летото: Откријте 5 трикови во исхраната за совршено тело

Подгответе се навреме за летото:  Откријте 5 трикови во исхраната за совршено тело

1. Започнете го денот со смуди Смуди за појадок е неверојатно лесен и одличен оброк за совршен почеток на денот. Направете смуди од здравите прехранбени продукти кои ги имате вашиот дом. Познатиот мечувалец и манекен, Мајлс Чамли Вотсон, своите оброци… Continue Reading