ПРОИЗВОДИ

Магични зрна кафе во SLC Body Scrub – Инстант рецепт за мека кожа без целулит!

Магични зрна кафе во SLC Body Scrub – Инстант рецепт за мека кожа без целулит!

Кофеинот нема никаква нутритивна вредност, но има физиолошка. Тој има диуретски својства, го забрзува метаболизмот и поттикнува губење на течности од организмот. За време на диетите препорачливо е да се конзумира кафе, но во одредени граници, баш поради тоа што… Continue Reading

Нов светски хит за чиста и негувана кожа!

Нов светски хит за чиста и негувана кожа!

Зошто е опасна проблематичната кожа? Кога стискате акни на кожата бактериите и други воспалителни честички од воздухот се шират во непосредна близина на кожата, а тоа е една главните причини за ширењето на воспалителниот процес. Резултатот може да биде и… Continue Reading

Магични ленти за детоксикација за подобро здравје кое доаѓа од стапалата! [ВИДЕО]

Магични ленти за детоксикација за подобро здравје кое доаѓа од стапалата! [ВИДЕО]

Ако барате најдобра нега за вашите стапала, тоа се ленти за детоксикација новите SLC Detox Patch. Содржат комбинација на природни состојки кои ефикасно ги отстрануваат токсините додека спиете: Бамбусов оцет, Оцет од Дрво, Eукалиптус, Турмалин, печуркa Agaricus, Цитозан и Пченкарно… Continue Reading

5 причини зошто е добро да направите детоксификација на телото со следниве лепенки за стапала!

5 причини зошто е добро да направите детоксификација на телото со следниве лепенки за стапала!

Детоксификацијата на телото е феномен кој во последните години како научно истражување го откри степенот на влијанието од токсините врз човечкото тело. Зошто детоксикација? Здравото тело има способност да се ослободи и да ги елиминира токсините,со што се овозможува враќање… Continue Reading

Facebook

Aрхива

BMI Калкулатор

kg
cm