Slim Line Club

Храна која ќе направи да изгледате помлади

Храна која ќе направи да изгледате помлади

Секако дека постои храна која ја сакаме само затоа што ни се допаѓа вкусот, но би требало во менито да ја додадете и храната која ќе биде добра и за нашиот изглед. Доколку не ја консумирате ова храна, крајно е… Continue Reading

Совршена комбинација на производи Slim Line Coffee, SLC Advance капсули и SLC PureSkin Multi peptide Mask со кои ќе ослабнете и ќе се подмладите!

Совршена комбинација на производи Slim Line Coffee, SLC Advance капсули и SLC PureSkin Multi peptide Mask со кои ќе ослабнете и ќе се подмладите!

Ако сте мислеле дека намалувањето на вашата телесна тежина е невозможна мисија, тогаш ова е вистинското време да ја пробате комбинацијата од овие два производа Slim Line Coffee и SLC Advance капсули кои помагаат при брзо и таргетирано слабеење околу… Continue Reading

Зошто комбинација на овие производи Slim Line Tea, Slimline Acai Berry и SLC PureSkin Multi peptide Mask доведува до посјајна кожа и помалку килограми?

Зошто комбинација на овие производи Slim Line Tea, Slimline Acai Berry и SLC PureSkin Multi peptide Mask доведува до посјајна кожа и помалку килограми?

Процесот на слабеење доведува до настанување на многу промени во организмот. За да почнат масните наслаги да се топат, вишокот вода да се исфрли и за да се забрза метаболизмот, потребно е целиот организам да се доведе до една стартна… Continue Reading

Сите се луди за чудесната црна маска за митесерии!!

Кажете ЗБОГУМ на досадните црнки! Црната маска за митесерии е апсолутен хит и тренд за нега на кожа па затоа сакаат да ја пробаат и девојките и момците. Зошто мора да ја пробате црната маска? ) SLC PureSkin #црната #маска… Continue Reading

Slim Line Club – Креира подобар свет

Slim Line Club – Креира подобар свет

Slim Line Club е заедница на повеќе од 4500 членови од Македонија и регионот. Ние нудиме квалитетни и ефикасни производи за постигнување на виткост и виталност, нудиме 90дневен предизвик за вашата трансформација кон подобар и поквалитетен живот, а затоа имаме… Continue Reading

Facebook

Aрхива

BMI Калкулатор

kg
cm